Sun Plus Pro 1420 - 1100VA/12V
UTL Solar Sun Plus Pro 1420 - 1100VA/12V
SKU: 104
0
Sun Plus Pro 1420 - 1100VA/12V
Highlights
Description:
  • Inbuilt rMPPT Solar Charge Controller.
  • Support 12V & 24V Solar Panel with 12V System.
  • Battery Charging at Low Voltage (90V) Mains Input.